Bali to jedno z najbardziej egzotycznych miejsc, które oferuje nie tylko luksusowe hotele All Inclusive, ale również sporo atrakcji do zwiedzenia (pałace wodne Ujung i Tirtagangga; Bali Bird Park; Ubud market), liczne wycieczki fakultatywne i różnego rodzaju sporty.

Bali - Mengwi

Bali – świątynia Mengwi

Ta indonezyjska wyspa należy do jednych z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym regionie Azji. Cechuje się wspaniałym krajobrazem, pięknymi rafami koralowymi oraz niezwykłą kulturą i historią. Wulkaniczny charakter wyspy sprawia, że można na niej podziwiać wiele wspaniałych cudów przyrody. Bali to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Gdzie wypoczywać na Bali?

 • Kuta – idealne miejsce, jeśli szukasz rozrywek, sklepów i pięknej plaży, niestety dość tłoczne i głośne.
 • Sanur – alternatywa dla zatłoczonej Kuty z piękną plażą otoczoną niezwykłą rafą koralową.
 • Ubud – w tym magicznym miejscu najlepiej poznasz klimat, kulturę i religię panujące na Bali.
 • Lovina i Nusa Dua – idealne na leniwy wypoczynek na pięknej plaży.

Ta indonezyjska wyspa zachęca turystów swoją egzotyczną roślinnością, przemiłymi tubylcami i przede wszystkim pięknymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Bali nazywana jest wyspą świątyń, jednak nie są to nie tylko jedyne atrakcje na wyspie.

 

Co można zobaczyć na Bali?

 • Uprawy tarasowe Tegallalang – przepiękny, kojący widok soczystej zieleni.
 • Ubud – kulturalna stolica wyspy, znajduje się tam wiele muzeów i ośrodków kulturalnych, a także odbywa się wiele spektakli i pokazów tanecznych.
 • Pura Ulun Danu Beratan – jedna z najważniejszych świątyń wodnych, zbudowana na jeziorze wypełniającym krater wygasłego wulkanu Beratan.
 • Pura Tanah Lot – powstała w XVI wieku jest jedną z najważniejszych świątyń wodnych na Bali.
 • Ujung i Tirtagangga – wspaniałe pałace wodne.
 • Pura Besakih – największa na Bali świątynia hinduistyczna, położona w Karangasem u stóp wulkanu Gunung Agung.
 • Wulkany Agung i Batun – odwiedź jeden z licznych w Indonezji aktywnych wulkanów.

 

Ten czarujący kraj jest w stanie uwieść każdego, a dzięki idealnej pogodzie nadaje się do uprawiania sportów, takich jak wspinaczka na wulkan na górze Batur, nurkowanie na rafie koralowej, Kitesurfing, surfing, windsurfing oraz rafting.Dzięki wspaniałym warunkom pogodowym oraz krystalicznie czystej wodzie, uprawianie sportów wodnych, a zwłaszcza nurkowania pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

 

Kiedy jechać na Bali?

Na Bali jest upalnie prze cały rok i można tu mile spędzać czas w każdym miesiącu, jednak najlepsza pora na przyjemne zwiedzanie trwa tu od maja do października. Największe opady notowane są tutaj od grudnia do marca.

 

Bali z Niemiec czy z Polski?

Na Bali, jak i do większości egzotycznych krajów, najlepiej wybrać się poprzez niemieckie biura (które także posiadamy w ofercie), które oferują ceny znacznie niższe niż polscy organizatorzy. Bali z wylotem z Niemiec potrafi być tańsze nawet o 40%.