Costa Brava to region w hiszpańskiej Katalonii, który rozciąga się na długości 200 kilometrów od miejscowości Blanes aż po granicę z Francją. Costa Brava stanowi najpopularniejszy turystycznie region Hiszpanii, w którym wakacje all inclusive pozwolą na niezwykle udany i przyjemny wypoczynek wraz z całą rodziną.

Costa Brava - Tossa de Mar

Costa Brava – Tossa de Mar

Wybrzeże Katalonii charakteryzuje się wspaniałym klimatem śródziemnomorskim, dzięki któremu w przeciągu całego roku panuje ponad 300 dni słonecznych, a w okresie letnim mamy zapewnione gorące dni i ciepłe noce. Ze względu na strome i często skaliste wybrzeże, Costa Brava nazywana jest właśnie dzikim wybrzeżem. W okolicy granicy z Francją można zobaczyć masyw Pirenejów, który wpada prosto do morza. Dzięki licznym atrakcjom turystycznym każdy znajdzie w tym pięknym miejscu coś dla siebie.

Gdzie najlepiej wypoczywać na Costa Brava?

 • Lloret de Mar –      najsłynniejszy kurort w Costa Brava. Znajduje się w nim bogate zaplecze      turystyczne z wieloma hotelami, barami i dyskotekami oraz kilka      interesujących zabytków, jak choćby gotycki kościół z początku XV wieku.
 • Blanes – jeden z      najważniejszych kurortów, który graniczy ze słynnym Lloret de Mar. Obok      pięknych plaż można tam podziwiać wspaniałe ogrody botaniczne.
 • Calella – nadmorskie      miasteczko położone niewiele ponad 50 kilometrów od      Barcelony.
 • Girona – miasto z      jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w całej Hiszpanii.
 • Malgrat de Mar – kurort ze      wspaniałą, długą plażą, piękną promenadą oraz XV-wieczną starówką. Obok      miejscowości znajduje się park wodny Marineland.
 • Santa Susana –      miejscowość, w której zachowały się średniowieczne twierdze – Pla de la Torre, Can Bonet      d’Avall, Can Ratés oraz  Torre      Montagut.

Nad wybrzeżem można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, które z pewnością uatrakcyjnią pobyt na Costa Brava.

Co warto zobaczyć na Costa Brava?

 • Barcelona – stolica      Katalonii, położona nieopodal regionu Costa Brava.
 • Montserrat – masyw      górski, w którym znajduje się zabytkowy klasztor benedyktyński.
 • Fenals – jedna z      najpiękniejszych plaż, oznaczona błękitną flagą, czyli najwyższą jakością.
 • Ogród Botaniczny Marimurta – wspaniały      ogród botaniczny w miejscowości Blanes.
 • Zamek Begur – zabytkowy      zamek wzniesiony na przełomie XVI i XVII wieku.
 • Puigmal i Pic de les Nou Fonts – dwa piękne      szczyty Pirenejów znajdujące się nieopodal wybrzeża.
 • Marineland – jeden z      największych parków wodnych w Hiszpanii

Bez dwóch zdań Costa Brava to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Europie. Moc atrakcji sprawia, że cieszyć się z udanego pobytu będą zarówno osoby spragnione dobrej rozrywki w klubach i dyskotekach, jak i ci, którzy poszukują cichych i spokojnych miejsc. Ponadto to znakomity region do aktywnego wypoczynku i uprawiania licznych sportów wodnych.

Kiedy najlepiej jechać na Costa Brava?

Jeśli zależy nam na plażowaniu i kąpielach w morzu, to najlepszym okresem jest czas od czerwca do połowy września, kiedy to temperatury są w okolicach 30 stopni a woda w morzu w okolicy 24 stopni. Jeśli celem naszego wyjazdu jest zwiedzanie to najlepiej lecieć na Costa Brava od maja do października.

Costa Brava z Niemiec czy z Polski?

Choć zazwyczaj wczasy w Hiszpanii są tańsze z wylotem z Niemiec, to na Costa Brava możemy znaleźć sporo ciekawych cenowo ofert last minute z wylotem z Polski. Costa Brava także jest dostępna w bardzo przystępnych cenach z przejazdem autokarem z wielu polskich miast.