Costa de la Luz to region wybrzeża w południowej Hiszpanii, który obejmuje obszar od Gibraltaru aż do granicy z Portugalią. Stanowi on niezwykle słoneczne miejsce, w którym słońce świeci około 310 dni w całym roku! W związku z czym Costa de la Luz stanowi idealne miejsce na wakacje all inclusive dla całej rodziny lub na romantyczny wyjazd we dwoje.

Costa de la Luz - Tarifa

Costa de la Luz – Tarifa

Ze względu na niezwykle przyjazny klimat, można tutaj spędzać urlop praktycznie o każdej porze roku, choć oczywiście najatrakcyjniejszy jest pobyt w czasie letnich wakacji. Costa de Luz jest jednym z najpopularniejszych regionów w Hiszpanii, a z niego właśnie pochodzi flamenco oraz kastaniety. Przebywanie w tym miejscu będzie niepowtarzalną okazją do poznania miejscowej kuchni, kultury oraz zobaczenia wielu wspaniałych zabytków i atrakcyjnych miejsc.

  

Gdzie najlepiej wypoczywać na Costa de la Luz?

 • Algeciras – kurort położony nieopodal Gibraltaru. Stanowi znakomity punkt wycieczkowy na Gibraltar oraz do Maroka.
 • Tarifa – znakomity kurort wypoczynkowy z największą w regionie bazą kitesurfingową i windsurfingową. Znajduje się tutaj także arabski zamek z X wieku oraz pochodzący z XV wieku kościół      San Mateo.
 • Punta Umbria – miejscowość znana z długich i pięknych piaszczystych plaż, krystalicznie czystej wody oraz dwóch rezerwatów przyrody – Los Enebrales i Marismas del Odiel.
 • Isla Christina – mały kurort wypoczynkowy z pięknymi plażami oraz dobrymi restauracjami serwującymi świeże      ryby i owoce morza.
 • Isla Canela – obok tej      miejscowości znajduje się znany rezerwat ptaków.
 • La Flecha del Rompido – jedna z      najpiękniejszych plaż w całej Hiszpanii.

Costa de la Luz to region z ogromną ilością atrakcji turystycznych pod postacią zabytków, kurortów, plaż oraz cudów przyrody.

 

Co warto zobaczyć na Costa de la Luz?

 • Huelva – historyczne miasto z dużą ilością zabytków.
 • Kadyks – najstarsze hiszpańskie miasto, którego początki sięgają IX wieku p.n.e. Można w nim podziwiać liczne zabytki, w tym katedry, mury miejskie.
 • Park Narodowy Coto Donana – jest to najważniejszy rezerwat przyrody w Hiszpanii, w którym można podziwiać niezwykle rzadkie gatunki roślin i zwierząt.
 • Jerez de La Frotera – miejscowość, w której produkuje się najsłynniejsze na świecie sherry i brandy.
 • Gibraltar
 • Portugalia

Costa de la Luz to jeden z najsłoneczniejszych i najcieplejszych regionów Hiszpanii, w którym wakacje będą niezapomnianym przeżyciem. Z jednej strony można postawić na typowy wypoczynek nad brzegiem oceanu, a z drugiej strony warto również odbyć historyczno-kulinarną podróż po całym wybrzeżu, dzięki której ma się szansę na zobaczenie wielu zabytków oraz spróbowanie lokalnych potraw i trunków.

Kiedy najlepiej jechać na Costa de la Luz?

Jeśli chcemy korzystać raczej z pobytu na plaży to najlepiej pojechać na Costa de la Luz w terminie od czerwca do września. Jeśli natomiast planujemy głównie zwiedzanie Hiszpanii i Portugalii, to najlepiej wybrać się w okresie od kwietnia do czerwca i od września do października.

Costa de la Luz z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Zazwyczaj na Costa de la Luz taniej można dolecieć na wczasy z Niemiec, a do tego mamy możliwość pobytu na dowolną liczbę dni. Z wylotem z Polski Hiszpania jest zazwyczaj droższa a na wczasy wybrać się można na 7 lub 14 dni. Jednak wycieczki objazdowe po Hiszpanii i Portugalii polecamy raczej z oferty polskich organizatorów.

Porównaj ceny wycieczek na Costa de la Luz z Niemiec i z wylotem z Polski