Dominikana to jedna z najpiękniejszych Wysp Karaibskich, która nadaje się idealnie na wypoczynek i niezapomniane wakacje, dzięki wspaniałym hotelom All Inclusive (Punta Cana, Playa Dorada, Puerto Plata, Sosua, Juan Dolio, Luperon), pięknym porcelanowo-białym plażom, wycieczkom fakultatywnym (m.in. wyprawa katamaranem na wyspy Saona, wycieczka do Piscina Natural), mnóstwem atrakcji oraz możliwością uprawiania licznych sportów. Dominikana stanowi jeden z najbardziej przyjaznych i najpiękniejszych krajów Wysp Karaibskich.

Dominikana - Punta Cana

Dominikana – Punta Cana

Dominikana to raj dla osób spragnionych słońca i piaszczystych plaż. Pobyt w tym kraju z pewnością da Państwu okazję do zapoznania się z bogactwem oraz rozmaitością tropikalnej i dziewiczej roślinności, pełnej kolorowych i niezwykłych zwierząt, takich jak papugi, które można spotkać w pełnych słońca kurortach.

Gdzie wypoczywać na Dominikanie?

  • Punta Cana – miejsce pełne piaszczystych białych plaż, gajów palmowych oraz z przepiękną rafą koralową.  Idealne do błogiego wypoczywania na plaży oraz nurkowania.
  • Puerto Plata  i Playa Dorada – jedno z najbardziej malowniczych miejsc z luksusowymi hotelami otoczone plantacjami bananowców i trzciny cukrowej z centrum windsurfingowym oraz Kitesurfingowym w Cabarete.
  • Sosua – kurort tętniący życiem przez całą dobę, gdzie zabawa nie kończy się nad ranem, a kluby i tawerny proponują szereg imprez z koncertami na żywo.
  • Juan Dolio – otoczony egzotycznymi ogrodami, pełnymi zielonych palm i kwiatów, Juan Dolio jest idealny do leniwego wypoczynku.
  • Luperon – daje możliwość uprawiania większości sportów wodnych i żaglowych, to także świetne miejsce do wybrania się na konne przejażdżki, podczas których można podziwiać krajobraz plantacji egzotycznych owoców i malownicze wioski.

Dla wolących spędzać wypoczynek aktywnie, oprócz możliwości uprawiania sportów wodnych, jak surfing, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, żeglarstwo, czy wędkowanie,  Dominikana oferuje także mnóstwo atrakcji związanych z wycieczkami fakultatywnymi.

Co można zobaczyć na Dominikanie?

  • Podglądanie wielorybów – od stycznia do marca w okolicach Samany, Humbaki wychowują swoje potomstwo i jest to świetne miejsce do spotkania z tymi olbrzymami.
  • Pływanie z delfinami – świetna okazja na spotkanie i interakcję z tymi niesamowitymi ssakami.
  • Park Narodowy Jaragua – jeden z największych parków narodowych na Karaibach
  • Antropologiczny rezerwat El Pomier – system jaskiń, gdzie odkryto najważniejsze w świecie malowidła naścienne Indian Taino.
  • Podwodny park La Caleta – daje on możliwość poznawania raf koralowych i ich mieszkańców oraz zwiedzanie zatopionego tu przed 15 laty statku Hickory.

 

Kiedy najlepiej jechać na Dominikanę?

Na Dominikanie ciepło jest praktycznie przez cały rok, jednak najlepszym okresem na wypoczynek na tej karaibskiej wyspie jest pora sucha przypadająca od listopada do kwietnia. Od maja do października występuje z kolei pora deszczowa i choć ulewy są bardzo gwałtowne, to jednak krótkotrwałe, dzięki czemu można bez przeszkód wypoczywać. Podczas pory deszczowej lepiej wybrać się na południe wyspy (Punta Cana), ponieważ jej północ (Puerto Plata) doświadcza częstszych i gwałtowniejszych opadów.

Dominikana z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Choć posiadamy w ofercie także wyloty z Polski, to wakacje na Dominikanie z Niemiec są znacznie tańsze. Różnica przy wylocie na Dominikanę z Berlina czy Frankfurtu mogą sięgać nawet 30-40% ceny z Polski.