Marsa el Alam to jeden z młodszych i mniej znanych egipskich kurortów. Znajdują się tu piękne plaże i malownicze rafy koralowe. Kurort ten położony jest w południowej części Egiptu i stanowi idealne miejsce dla miłośników nurkowania i sportów wodnych, a także osób, które cenią sobie wakacje w formie all inclusive. Znakomite hotele z pewnością zadbają o jak najbardziej komfortowy wypoczynek w tym miejscu.

Wczasy nad Morzem Czerwonym

Wczasy nad Morzem Czerwonym

Marsa el Alam to nadal niezbyt znany, wręcz dziewiczy skrawek afrykańskiego lądu, gdzie hotele są rozrzucone na około 100km wybrzeża, bez większego centrum turystycznego. Niezwykła fauna i flo ra rejonu Morza Czerwonego, zwłaszcza podwodny świat potrafią zachwycić każdego. To idealne     miejsce dla tych wszystkich, którzy cenią sobie ciszę i spokój, a także możliwość skorzystania z wielu fakultatywnych wycieczek. Miłośnicy sportów wodnych, jak żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing i nurkowanie, z pewnością nie będą zawiedzeni. Zdecydowanie w tym pięknym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Ten piękny i mniej znany rejon Egiptu będzie idealnym miejscem do lokalnych i dalszych wycieczek, a także okazją do odkrywania wspaniałej kultury, historii i przyrody tego afrykańskiego kraju.

 • Abu Dabab – jest to      zdecydowanie najpopularniejsza zatoka w rejonie zatoki Marsa Alam, w      której można podziwiać żółwie morskie.
 • Rafa Elphinstone – położona      około 12 km      od brzegu jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Obowiązkowy      punkt dla każdego nurka.
 • Dolphin House – wspaniałe      miejsce do nurkowania pełne niezwykle przyjaznych delfinów.
 • Asuan – zwiedzanie      najdalej na południe wysuniętego miasta Egiptu. Znajduje się tu      najbardziej malowniczy odcinek Nilu. Można zobaczyć także ogromną tamę na      rzece.
 • Abu Simbel – kompleks      świątynny składający się ze świątyń stworzonych przez Ramzesa II.
 • Port Galib – powstające      dopiero miasteczko z centrum turystycznym. W ciągu kilku najbliższych lat      powinno się dynamicznie rozwijać.
 • El Quiser – miasteczko ze      starym arabskim fortem, położone mniej więcej w połowie drogi między      Hurghadą a Marsa Alam
 • Wadi al Gemal – Dolina      Wielbłądów, jest to rezerwat przyrody, który rozciąga się na długości aż 60 km wybrzeża      Morza Czerwonego. Można tu podziwiać wspaniałe okazy flory i fauny, a czasem      natrafić na rzadkie kozły górskie lub gazele.
 • Grobowiec Abu Al Hassan Al Shazly – zabytkowy      grobowiec jednego z mistyków sufizmu.
 • Kair – wycieczka fakultatywna do      stolicy Egiptu. Możliwość zwiedzenia Muzeum Egipskiego, piramid      w Gizie – Cheopsa, Chefrena, Mykerinosa oraz pomnika Sfinksa.
 • Jerozolima – lotnicza wycieczka      do Ziemi Świętej. Zwiedzanie najważniejszych miejsc w tym mieście, jak      choćby świątyni Grobu Pańskiego, Drogi Krzyżowej, Góry Oliwnej.
 • Petra – lotnicza fakultatywna      wycieczka do jordańskiego miasta wykutego w skale.
 • Luksor – zwiedzanie      dawnej stolicy Egiptu. Możliwość zobaczenia słynnej Doliny Królów, w tym      grobowca Tutenchamona.

 

Marsa el Alam to znakomite miejsce dla każdego, kto ceni sobie przyrodę, kulturę i historię Egiptu. Dzięki licznym okolicznym i fakultatywnym wycieczkom można zobaczyć jedne z najważniejszych zabytków starożytnego Egiptu. Ponadto jest to idealne miejsce dla miłośników nurkowania, którzy będą mogli podziwiać jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie i pływać wśród setek różnych gatunków ryb i zwierząt morskich.

Kiedy najlepiej lecieć do Marsa el Alam?

W tym rejonie Egiptu panują znakomite warunki do wypoczynku przez cały rok, jednak jeśli zależy nam na uniknięciu największych upałów, które przekraczają 40 stopni, to najkorzystniejszym okresem na wypoczynek będzie wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień – listopad). Choć w czasie zimy temperatury wynoszą zwykle ponad 20 stopni Celsjusza, to jednak noce bywają już dość chłodne.

Do Marsa Alam z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Wczasy w Marsa el Alam, jak i do pozostałych miejscowości w Egipcie, korzystniej opłaca się wykupić z wylotem z Polski. O wylocie do Egiptu z Niemiec warto pomyśleć gdy nie możemy lecieć na pełne dwa tygodnie, gdyż  wczasy z Niemiec  często mogą obejmować niestandardową ilość dni (5, 9, 11 dni).