Jeśli chcesz zobaczyć wiele wspaniałych atrakcji w Egipcie, to koniecznie zdecyduj się na rejs po Nilu. Znakomite widoki, przyjazna atmosfera, wycieczki do najważniejszych atrakcji turystycznych, a przede wszystkim rejs statkiem, który w czasie podróży pełnić będzie rolę hotelu, to idealny pomysł na wakacje All inclusive w Egipcie!

Egipt rejs po Nilu

Egipt – feluka na Nilu

Niewątpliwie zazwyczaj stawia się na zwiedzanie północnej części Egiptu lub na przebywanie w nadmorskiej części, położonej nad Morzem Czerwonym. Tymczasem w czasie rejsu ekskluzywnym statkiem po Nilu można zobaczyć wiele wspaniałych zabytków związanych ze starożytnym Egiptem. Rejs po Nilu obejmuje podróż statkiem pomiędzy Luksorem a Asuanem, oraz zwiedzanie wspaniałych zabytków i świątyń mijanych po drodze.

Oto kilka z najważniejszych miejsc i zabytków, które można zwiedzić w czasie takiego rejsu po jednej z najdłuższych rzek świata.

Co można zobaczyć podczas rejsu po Nilu:

  • Luksor – Miasto to nazywane jest przez wielu największym muzeum świata na świeżym powietrzu. Można tu podziwiać między innymi ruiny kompleksu świątynnego w Karnaku, wspaniałą świątynię tarasową królowej Hatszepsut, 15-metrowe Kolosy Memnona, Ramesseum, a także Dolinę Królowych i Dolinę Królów. To jedno z najpopularniejszych miejsc w całym Egipcie.
  • Świątynia Horusa w Edfu – jest to jedna z najlepiej zachowanych starożytnych egipskich świątyni. W świątyni można podziwiać między innymi salę biblioteczną z wyrytym na ścianie katalogiem książek. Niedaleko świątyni znajduje się także miejsce wykopalisk archeologicznych prowadzonych przez polskich badaczy w okresie międzywojennym.
  • Świątynia Kom Ombo – jest to świątynia położona nad Nilem, która była poświęcona Sobekowi i Horusowi. Wewnątrz świątyni znajdują się zmumifikowane ciała krokodyli.
  • Asuan – miasto położone na południowym krańcu Egiptu. W jego okolicach można zwiedzać Wysoką Tamę na Nilu o długości 3 600 metrów.
  • Abu Simbel – znajduje się tu słynna na cały świat Wielka Świątynia Ramzesa II, najwspanialsza świątynia starożytnego Egiptu
  • Jezioro Nasera – jedno z największych sztucznych jezior na świecie, które powstało w wyniku budowy Wielkiej Tamy na Nilu.
  • Kair – stolica Egiptu, w której można zobaczyć słynne piramidy, pomnik Sfinksa, czy niezwykle bogate w zabytki Muzeum Egiptu. Kair nie leży co prawda na trasie rejsu, jednak często program zwiedzania obejmuje nocny przejazd pociągiem z Asuanu do Kairu na 2 dniowy pobyt.

Zdecydowanie skorzystanie z oferty na rejs po Nilu będzie dla Państwa niezapomnianym przeżyciem. W ciągu kilku dni żeglugi, można poznać odrobinę historii i kultury Egiptu. Znakomite warunki żeglugi będą idealną okazja do wypoczynku. Zabytki zwiedza się zazwyczaj rano i wieczorem, a cały dzień można wypoczywać i opalać się na pokładzie statku.

Kiedy najlepiej wybrać się na rejs po Nilu?

W Egipcie panują znakomite warunki do wypoczynku praktycznie przez cały rok, jednak jeśli zależeć będzie nam uniknięciu największych upałów, które mogą przekraczać 40 stopni, to najkorzystniejszym okresem na rejs po najdłuższej rzece Afryki będzie wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień – listopad). Choć w czasie zimy temperatury za dnia nie spadają zazwyczaj poniżej 20 stopni Celsjusza, to jednak noce bywają już całkiem chłodne. Należy przy tym pamiętać, że na Nilu, który jest otoczony pustynią, panują zazwyczaj dużo wyższe temperatury niż na wybrzeżu Morza Czerwonego.

Egipt z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Egipt z Rejsem po Nilu zdecydowanie taniej można kupić z wylotem z Polski. Co ważne mamy wtedy zapewnioną opiekę polskiego przewodnika. Egipt z Rejsem po Nilu z wylotem z Niemiec wybrać lepiej tylko gdy potrzebujemy lecieć na niestandardową ilość dni (9 / 10 / 11 dni), lub też chcemy skorzystać z najbardziej luksusowych statków lub też z rejsów po jeziorze Nesera niedostępnych w polskiej ofercie.