Bez wątpienia Sharm El Sheikh należy do jednego z najchętniej obieranych przez turystów kierunków w Egipcie. Ten najpopularniejszy kurort nad Morzem Czerwonym oferuje wspaniałe warunki do wypoczynku, przede wszystkim szmaragdowe i czyste morze, znakomite plaże, idealny klimat oraz moc atrakcji. To także świetne miejsce na wakacje all inclusive z rodziną lub waszą ukochaną. Ponadto miejscowość słynie z wielu luksusowych hoteli i znakomitej obsługi turystycznej.

Egipt - Nurkowanie

Nurkowanie w Morzu Czerwonym

 Ze względu na znakomite warunki naturalne oraz klimat, Sharm El Sheikh wraz z okolicznymi kurortami to idealne miejsce zarówno na leniwy wypoczynek nad morzem, jak i uprawianie wielu rodzajów sportów, jak nurkowanie, żeglarstwo, pływanie, windsurfing, kitesurfing. Sharm El Sheikh podobnie jak cały półwysep Synaj, to także miejsce o bogatej historii, gdzie można odnaleźć miejsca opisane w Starym Testamencie.

Bez wątpienia to miasto oferuje olbrzymi wybór rozrywki oraz atrakcyjnych miejsc. W całej okolicy można odnaleźć wiele atrakcji turystycznych jak i zdecydować się na jedną z wielu wycieczek fakultatywnych.

Co zobaczyć będąc w Sharm El Sheik?

  • Naama Bay – najpopularniejsza dzielnica w mieście, w której można znaleźć wiele restauracji, klubów, sklepów, dyskotek oraz biur podróży, w których można wykupić wycieczki po okolicy.
  • Old Market – urządzona w stylu egipskim dzielnica, w której można odnaleźć liczne orientalne restauracje oraz zrobić tanie zakupy na jednym z wielu bazarów.
  • Muzeum Przyrody Synaju – muzeum, w którym można zobaczyć wiele gatunków roślin i zwierząt, typowych dla tego regionu.
  • Park Narodowy Ras Muhammad – wspaniały park oferujący możliwość bliskiej styczności ze światem podwodnym, w tym także z namorzynami.
  • Dahab – położona na północ od Sharm El Shaikh miejscowość, która słynie z lazurowego i ciepłego morza, znakomitego klimatu oraz bogatej bazy turystyczno0-hotekarskiej.
  • Kair – wycieczka fakultatywna do stolicy Egiptu. Możliwość zwiedzenia Muzeum Egipskiego, piramid w Gizie – Cheopsa, Chefrena, Mykerinosa oraz pomnika Sfinksa.
  • Jerozolima – wycieczka do Ziemi Świętej. Zwiedzanie najważniejszych miejsc w tym mieście, jak choćby świątyni Grobu Pańskiego, Drogi Krzyżowej, Góry Oliwnej.
  • Petra –  fakultatywna wycieczka do Jordanii, do wspaniałego, starożytnego miasta wykutego w skale.

 

 Sharm El Shaikh to bez wątpienia prawdziwy raj dla miłośników podwodnego świata. Jest to znany na całym świecie ośrodek nurkowy, w którym znajduje się ponad 250 raf, a w czasie nurkowania można płynąć wśród ponad tysiąca różnych gatunków ryb mieniących się setkami barw. Jeśli nie potrafi się pływać lub nurkować, można bez przeszkód spróbować rejsów statkami ze szklanym dnem.

Kiedy najlepiej jechać do Sharm El Shaikh?

Na Półwyspie Synaj panują idealne warunki do wypoczynku praktycznie przez cały rok, jednak jeśli chce się uniknąć największych upałów przekraczających 40 stopni, to najkorzystniejszym okresem na wypoczynek będzie wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień – listopad). Choć w czasie zimy temperatury wynoszą zwykle ponad 20 stopni Celsjusza, to jednak noce bywają już całkiem chłodne.

 

Do Sharm El Shaikh z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Wczasy w Sharm El Shaikh bardziej opłacalne są z wylotem z Polski, jednak warto pomyśleć nad wykupem wycieczki u naszego zachodniego sąsiada, albowiem wczasy z Niemiec  często mogą obejmować niestandardową ilość dni (5, 9, 11 dni). Można także liczyć na o wiele lepsze wczasy all inclusive.