Formentera to hiszpańska wyspa wchodząca w skład Balearów. Ze względu na ogromną popularność Majorki i Ibizy, a także Minorki, jest to mniej znana wyspa dla polskiego turysty. Tymczasem znajdują się tu jedne z najlepszych plaż w całym basenie Morza Śródziemnego. Stanowi ona znakomitą odskocznię od typowo rozrywkowej Ibizy i Majorki, a przy tym jest idealna na wakacje all inclusive dla całej rodziny!

Formentera - Baleary

Formentera – Baleary

Ta niewielka wyspa znajduje się niecałe 4 kilometry od Ibizy, dzięki czemu można bez problemu dostać się na nią z popularniejszej wyspy. Na Formenterze można spędzać leniwy lub aktywny wypoczynek na jednej z pięknych piaszczystych plaż. Ponadto można na niej zobaczyć kilka niezwykle interesujących miejsc i zabytków. Z pewnością naszą uwagę ma wyspie może przykuwać dziki krajobraz składający się z wydm, lasów sosnowych oraz dwóch jezior znajdujących się w północnej części wyspy. Formentera to miejsce przede wszystkim dla osób ceniących sobie spokój, piękną naturę oraz spacery wzdłuż plaży.

Co warto zobaczyć na Formenterze?

Na wyspie można spędzać czas na zwiedzaniu kilku interesujących miejsc lub zabawie w jednym z popularnych kurortów:

  • Es Pujols – jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie, w którym znajduje się spora liczba hoteli, barów, restauracji i dyskotek.
  • La Savina – niewielki port, który stanowi idealne miejsce do rozpoczęcia zwiedzania Formentery.
  • Pilar de La Mola – niewielka wioska, w której znajduje się latarnia morska. Z latarni rozpościera się wspaniała panorama okolicy.
  • Sant Francesc de Formentera – stolica wyspy, w której można zobaczyć między innymi zabytkowy kościół z XVIII wieku oraz Muzeum Etnologiczne.
  • Platja de Migjorn – stanowi jedną z największych plaż piaszczystych na wyspie.
  • Rezerwat przyrody Ses Saliners –największy obszar chroniony na wyspie składający się z wielu piaszczystych wydm oraz  dwóch słonych jezior: Estany Pudent oraz Estany des Prix.
  • Jaskinia sopleńca Xeroni – przypadkowo odkryta w latach 70-tych jaskinia o powierzchni 700m2.
  • Playa de ses Illetes – najpiękniejsza plaża na wyspie z krystalicznie czystą wodą oraz białym drobnym piaskiem.

Formentera to zdecydowane miejsce dla osób, które poszukują cichego i spokojnego regionu na wakacje. Na wyspie znajdują się wspaniałe plaże, a do tego w każdym kurorcie można bez problemu wynająć sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Przebywanie na tych rajskich plażach z pewnością będzie przyjemnym i niezapomnianym przeżyciem.

Kiedy najlepiej jechać na Formenterę:

Na wakacje na Formenterę, tak jak i na pozostałe wyspy Balearów, najlepiej wybrać się od czerwca do końca września, kiedy to zastaniemy tu słoneczną pogodą z temperaturami 25-30 stopni i ciepłe lazurowe morze. Późną jesienią i zimą, woda w morzu jest zbyt zimna do kąpieli, a temperatury są w przedziale 5-15 stopni.

Formentera z wylotem Niemiec czy z Polski:

Formentera (szczególnie w szczycie sezonu) nie jest tanim kierunkiem i najlepiej jest się zdecydować na wakacje na Formenterze z wylotem z Berlina lub innych niemieckich lotnisk, ponieważ zazwyczaj Formentera z Niemiec jest tańsza, oraz często możemy wybrać dowolną ilość dni pobytu. Z wylotami z Polski Formentera traktowana jest przez polskie biura podróży jako drogi produkt niszowy.

Zresztą nie musicie mi wierzyć na słowo – porównajcie ceny: Formentera z wylotem z Niemiec i Formentera z wylotem z Polski