Indie, kraj pełen różnorodności kultury i krajobrazu, od pustyni, poprzez lasy tropikalne po wysokie góry. Indie zachęcają nas swoją unikalnością, wielokulturowością, wspaniałą kuchnią, pięknymi buddyjskimi świątyniami i mnogością innych atrakcji, których nie zobaczy się nigdzie indziej.

 

Indie - Taj Mahal

Indie – Taj Mahal

Indie to niesłychana różnorodność ludzi, kultur i krajobrazów, która z pewnością zafascynuje każdego. Indie są krajem wszystkich religii świata (hinduizm, islam, buddyzm, dżinizm, chrześcijaństwo, judaizm). Różne grupy etniczne, z których większość do dziś zachowała swoją tożsamość, przyniosły do Indii odmienną architekturę, sztukę, języki, zwyczaje, literaturę, muzykę i taniec, co sprawiło, że Indie są krajem tak kolorowym, nie tylko w wyglądzie.

 

Gdzie wypoczywać w Indiach?

 • Goa – idealne miejsce na wypoczynek i relaks w hotelu z all inclusive na pięknych plażach.
 • Andamany – wyspy należące do Indii, ale leżące w rejonie Indonezji, z dość słabo rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, idealne dla kochających totalną ciszę i spokój.

Jednak Indie to nie tylko wypoczynek na pięknych plażach, lecz także miejsce wspaniałych zabytków. Indie to także kraj ogromnych kontrastów, gdzie obok bajecznie bogatych osób mieszkają ludzie niezwykle biedni, w wyniku czego można napotkać na dwa zupełnie odrębne od siebie światy. Jest to jedne z tych miejsc na ziemi, które każda osoba ciekawa świata powinna odwiedzić.

 

Co można zobaczyć będąc w Indiach?

 • Taj Mahal, czyli jeden z obecnych cudów świata, będący głównym symbolem Indii.
 • Fort Agra (czerwony fort) – jeden z najpiękniejszych zabytków, zbudowany z czerwonego piaskowca.
 • Fathepur Sikri – opuszczone miasto widmo., dawna stolica Mogołów figurująca na liście światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.
 • Fort i pałac w Amber – fort usytuowany jest na wysokiej skale, a cała okolica jest przepiękna pod względem przyrodniczym i krajobrazowym.
 • Amritsar w Punjab – Złota Świątynia – święte miejsce Sikhów, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Indiach.
 • Park Narodowy Bandhavgarh (Madhya Pradesh) – największa populacja tygrysów w Indiach.
 • Khajuraho w Madhya Pradesh – słynne świątynie ze scenami z Kamasutry.
 • Varanasi – niepowtarzalne święte miasto nad świętą rzeką Ganges.
 • Miasta: Bombaj, Delhi, Kalkuta, Hampi, Amritsar, czy Jaipur.

Dla lubiących aktywny wypoczynek Indie, a szczególnie Goa, oferują szeroki wachlarz sportów wodnych, jak Kitesurfing, Windsurfing, Surfing, parasailing, czy nurkowanie. A dla lubiących lądowe przygody, Indie proponują oprócz wielu wycieczek fakultatywnych, także trekking lub wspinanie w okolicach Ladakh, Kanczendzongi lub w Dharamsali.

 

Kiedy najlepiej jechać do Indii?

Choć w Indiach jest ciepło przez cały rok, to jednak najlepszym okresem na zwiedzanie Indii jest czas od listopada do marca. Unikamy wtedy monsunowych deszczy i wielkich upałów, czyli zjawisk następujących w okresie od maja do września.

 

Indie z Niemiec czy z Polski?

Na wypoczynek na plażach Goa taniej zazwyczaj wylecimy z ofertą niemieckich biur podróży, choć czasem w okresie zimowym można znaleźć last minute w przyzwoitej cenie z wylotem z Polski. Jednak zwiedzanie Indii polecamy koniecznie z polskim pilotem z oferty rodzimych biur turystycznych.