Ta piękna wyspa leżąca na Morzu Karaibskim zachęca nas do odwiedzenia swoją egzotyką, pięknymi plażami, turkusowym morzem, ciepłym klimatem przez cały rok oraz wysokiej jakości hotelami all Inclusive. Kraj ten oferuje mnóstwo atrakcji do zobaczenia, jak również oferuje możliwość uprawiania różnych sportów (trekking, kolarstwo, windsurfing, surfing, wspinaczka, nurkowanie).

 

Jamajka

Jamajka

Jamajka jest niewielką wyspą na Morzu Karaibskim, gdzie temperatury wynoszą około 25-32°C przez cały rok i stanowi świetne miejsce na egzotyczne wakacje, które pozwolą zapomnieć o codziennych zmartwieniach.

Gdzie spędzać wakacje na Jamajce?

  • Negril – najładniejsze plaże z białym piaskiem, turkusowe morze i leniwy wypoczynek.
  • Ocho Rios – dobre życie nocne, sporo sklepów i restauracji.
  • Montego Bay – położone centralnie na wyspie, bliżej lotniska, świetny punkt wypadowy na wycieczki fakultatywne.

 Jamajka znana jest jako światowa stolica muzyki Reggae. Panuje tutaj zupełnie inna kultura i obyczaje, ludzie nigdzie się nie spieszą i z uśmiechem podchodzą do każdego turysty. Na miejscu można znaleźć wspaniałe piaszczyste plaże, ciepłą i krystalicznie czystą wodę. Bardzo zróżnicowana flora i fauna oraz wiele krajobrazów sprawia, ze każdy znajdzie uroczy zakątek dla siebie. Oprócz tego wieczorami można dobrze zabawić się w klubach i dyskotekach.

 

Co warto zobaczyć na Jamajce?

  • Muzeum Boba Marleya w Kingstone
  • Rose Hall Great House w Montego Bay – budowla wzniesiona w osiemnastym wieku; dawna rezydencja Annie Palmer, która zapoczątkowała sztukę czarnoksięską.
  • Ogrody Botaniczne Hope w Kingston – prezentują bogactwo roślinności tropikalnej Jamajki, pozwalają w pełni odczuć egzotykę wyspy.
  • Muzeum Narodowe
  • Fort obronny Fort Charles
  • Błękitna Laguna – miejsce położone nieopodal Port Antonio w Górach Błękitnych, znajduje się tam jezioro o szmaragdowych wodach i wapiennym podłożu.
  • Dunn’s Fall River – malownicze wodospady.

Dla lubiących aktywny wypoczynek Jamajka ma sporo propozycji takich jak: nurkowanie, surfing, windsurfing, Kitesurfing, kolarstwo, trekking, a dzięki górom w centralnej części wyspy nawet wspinaczkę. Miłośnicy raftingu koniecznie powinni wybrać się na Rio Grande.

 

Kiedy jechać na Jamajkę?

Jamajka jak i pozostałe wyspy na Karaibach, jest ciepła przez cały rok, jednak najlepiej wybrać się tam w okresie od listopada do kwietnia. Od maja do października jest tu bardzo gorąco, trwa pora deszczowa i mogą występować huragany.

 

Na Jamajkę z Niemiec czy z Polski?

Na Jamajkę zdecydowanie najtaniej wybrać się z wylotem z Niemiec. Wczasy na Jamajce z Niemiec są około 30% tańsze niż z wylotem z Polski.