Kefalonia to największa ze wszystkich greckich wysp położonych na Morzu Jońskim. Mimo wielu atrakcji turystycznych wciąż pozostaje mało znanym kierunkiem obieranym przez turystów. Tymczasem jest to wyspa, na której wakacje All Inclusive pozwolą zwiedzić miejsca związane ze słynnym hollywoodzkim filmem „Kapitan Corelli”, którego akcja dzieje się właśnie na pięknej Kefaloni.

 

Kefalonia - plaża Myrtos

Kefalonia – plaża Myrtos

Jest to miejsce, które wciąż zachowało uroki tradycyjnej Grecji. Dzięki temu bez problemu można znaleźć na wyspie urocze restauracje i knajpki, które nie są stworzone wyłącznie pod kątem ruchu turystycznego. Spacerując po wyspie ponadto natkniemy się na niewielkie wioski wiodące spokojne i odizolowane życie. Dla każdego, kto poszukuje ciszy i spokoju, Kefalonia będzie idealnym miejscem.

Jednak nie można zapominać, że jest to stale rozwijające się miejsce turystyczne, czego dowodzą najbardziej znane miejscowości oraz atrakcje turystyczne:

Co warto zobaczyć na Kefaloni?

  • Miasteczko Sani wraz z dwiema pięknymi jaskiniami: Drogarati i Melissani.
  • Zamek Agios Georges – XIV- wieczna forteca wybudowana przez Bizantyjczyków.
  • Monastyr Agios Gerassimos – XVI-wieczna świątynia, w której znajdują się szczątki Świętego Gerassimosa.
  • Plaża Xi – jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie o czerwonawej barwie.
  • Lassi, Skala – piękne kurorty wraz z bogatym zapleczem turystycznym.
  • Assos, Fiskardo – niewielkie i urokliwe osady położone w oddali od popularnych miejsc turystycznych.
  • Myrtos – najpiękniejsza plaża na wyspie, którą często umieszcza się w rankingach najpiękniejszych plaż na świecie.
  • Zakynthos – polecamy odwiedzić tę pobliską, a za razem jedną z najpiękniejszych wysp greckich

Kefalonia to miejsce, w którym można odnaleźć ślady wielu dawnych kultur. Niestety wiele z nich zostało zatartych wraz z silnym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło tę piękną wyspę w roku 1953. Mimo wszystko nadal jest to miejsce godne odwiedzenia, na którym można spróbować wielu greckich potraw oraz wyśmienitego wina. Ponadto czekać będą na Państwa liczne atrakcje pod postacią sportów wodnych, jak nurkowanie, windsurfing, czy rejsy żaglówkami oraz kajakami.

Kiedy najlepiej jechać na Kefalonię?

Najlepszym okresem na wyjazd na Kefalonię jest okres od czerwca do połowy września. Wtedy jest najcieplej, a w lipcu i sierpniu wręcz upalnie. Zwiedzać najlepiej jednak w maju, czerwcu i we wrześniu.

 

Kefalonia z wylotem z Niemiec, czy z Polski?

Grecja kontynentalna oraz większość bardziej popularnych wysp greckich, a tym samym Kefalonia, z oferty niemieckich biur podróży zazwyczaj kosztuje drożej niż z wylotem z polskich organizatorów, dlatego też polecamy raczej tańsze wyloty z Polski. Tym bardziej że w roku 2012 jest to nowo zainaugurowany kierunek w Polskiej ofercie.