Korfu to jedna z greckich Wysp Jońskich leżących na północy Morza Jońskiego. Stanowi przepiękny górzysty krajobraz, w którym można podziwiać wspaniałe pola pełne zbóż, wzgórza pokryte kwiatami, lasy pełne śpiewu ptaków oraz gaje z dojrzewającymi owocami i warzywami. Korfu to także znakomite plaże pokryte białym piaskiem oraz wysokiej jakości hotele, w których można spędzić idealne wczasy all inclusive.

Korfu - zatoka Paleokastritsa

Korfu – zatoka Paleokastritsa

Korfu nazywane jest „królową wysp jońskich”. Stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych, a do tego znane jest z bogatej historii. To właśnie ta wyspa wymieniana była w Odysei czy poematach Szekspira. Ponadto odwiedzana była przez Napoleona i wielu europejskich władców. Znakomite ukształtowanie terenu, mnogość barw, oraz przede wszystkim atrakcji turystycznych sprawia, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Korfu należy do najbardziej rozwiniętych turystycznie miejsc nie tylko w Grecji, lecz także w tej części basenu Morza Śródziemnego. Dzięki temu turyści mają okazję zakosztować wspaniałego wypoczynku w jednym z wielu znakomitych ośrodków turystycznych.

Gdzie najlepiej wypoczywać na Korfu?

  • Kerkira – stolica i      największe miasto na wyspie, z którego można udać się również w      międzynarodowe rejsy. Oprócz bogatego zaplecza turystycznego można tutaj      zwiedzać ruiny bazyliki chrześcijańskiej z V wieku oraz dwie zabytkowe      fortece.
  • Kassiopi – niewielka      miejscowość położona na północno-wschodnim wybrzeżu Korfu. Znajduje się      tutaj wiele znakomitych restauracji, port, piękne plaże, zabytkowy zamek      oraz XVII-wieczny kościół Panagia Kassiopitissa.
  • Dassia – niewielki      kurort położony we wschodnim wybrzeżu wyspy. Miejsce ze sporą ilością      barów, restauracji i hoteli.
  • Acharavi – miejscowość      wypoczynkowa położona na północnym wybrzeżu. Znajduje się w niej wiele      barów, restauracji i sklepików. Kurort ten słynie z długiej piaszczystej      plaży rzymskich łaźni oraz ruin starożytnej świątyni.
  • Sidari – typowo      turystyczna miejscowość położona na północy wyspy. Znajduje się tu bardzo      piękne klifowe wybrzeże oraz Canal d’Amour, czyli kanał miłości. Wiele      sklepów, hoteli, dyskotek, barów.

Na wyspie ponadto można podziwiać mnóstwo wspaniałych atrakcji turystycznych.

Co warto zobaczyć na Korfu?

  • Nausika Cave, Agios Nikolaos Cave i      Blue Eye Cave      – trzy błękitne groty, które można podziwiać w czasie rejsu wycieczkowego.
  • Achillion – pochodzący z      końca XIX wieku pałac, który został zbudowany specjalnie dla austriackiej      cesarzowej Elżbiety.
  • Pantokrator – najwyższa      góra na wyspie, na której znajduje się XVII-wieczny klasztor.
  • Angelokastro – jeden z najważniejszych      zamków dawnego Bizancjum w całej Grecji.
  • Moni Theotokou – pochodzący      z I połowy XIII wieku męski klasztor.

Korfu to wyspa idealna na rodzinne wakacyjne lub romantyczny wyjazd. Można na niej postawić na leniwy wypoczynek na jednej z wielu pięknych plaż lub na aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez nurkowanie, pływanie, trekking lub jazdę na rowerze.

Kiedy najlepiej wybrać się na Korfu?

Korfu znane jest z bardzo łagodnego klimatu. Najlepiej na wyspę przybyć w okresie od końca kwietnia do początku października. Panujące temperatury powyżej 20 stopni będą idealne do kąpieli morskich i słonecznych. W okresie od połowy października do końca marca notuje się tu częste opady oraz sporo niższe temperatury.

Na Korfu z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Wczasy na Korfu z reguły są tańsze z wylotem z Polski. Jednak jeśli zależy nam na pełnym luksusie oraz wakacjom all inclusive, z niestandardową długością dni (5, 9, 12 dni) to powinniśmy postawić na wczasy z Niemiec.