La Gomera to mała wysepka na Atlantyku należąca do Wysp Kanaryjskich. Głównym ośrodkiem turystycznym jest San Sebastian, gdzie można zatrzymać się w kameralnych hotelach. Wyspa przyciąga przepięknymi krajobrazami, jak i historią związaną z samym Krzysztofem Kolumbem.

La Gomera

La Gomera – uprawy tarasowe

La Gomera słynie ze swojego uroku, który najlepiej można poznać podczas wędrówek w głąb lądu. Główny ośrodek turystyczny San Sebastian ma przyjemne zabytkowe centrum miasta, z zacienionymi placami i przyjaznymi dla pieszych ulicami.
Ta przemiła kropka na mapie Atlantyku jest idealna dla wędrówek i wspinaczki, a otaczający ją ocean stwarza idealne warunki do nurkowania. Spędzając spokojnie wczasy na La Gomerze, najlepiej rozkoszować się wspaniałymi krajobrazami, których to miejsce ma pod dostatkiem.
Guanczowie (pierwotni mieszkańcy) stworzyli El Silbo – język gwizdów, pozwalający porozumiewać się na większe odległości. El Silbo pomagał mieszkańcom komunikować się poprzez głębokie doliny górskie. Jest on wciąż w użyciu na La Gomerze.

Co warto zobaczyć na La Gomerze?

  • Los Organos – położona na północnym wybrzeżu wyspy, niezwykła formacja skalna przypominająca organy, której wysokość sięga 80 m.
  • Park Narodowy Garajonay – znajdujący się w centrum wyspy widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć  rzadkie gatunki zwierząt, formacje skalne i przede wszystkim największy las wawrzynowy na świecie.
  • Playa de Santiago – tradycyjna wioska rybacka, położona na południowym wybrzeżu La Gomery, która słynie z najlepszej pogody na wyspie, uroczych plaż i klifów.
  • Torre del Conde – pochodząca z  XV wieku jest najstarszą fortyfikacją na Wyspach Kanaryjskich, w której dziś mieści się muzeum prekolumbijskie.

La Gomera słynie również z tego, że była ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba w jego drodze do Nowego Świata. W miejscowych muzeach można dowiedzieć się znacznie więcej na temat tego słynnego odkrywcy niż w szkole, ponieważ każdy z jego kroków  na wyspie jest dobrze udokumentowany dla zwiedzających.

Kiedy pojechać na La Gomerę?

Wyspy Kanaryjskie to jeden z nielicznych bliskich nam całorocznych kierunków wakacyjnych. Tu klimat jest łagodny przez cały rok. Zimą temperatury na La Gomerze utrzymują się zazwyczaj w przedziale 20-23°C. Od czerwca do września wieje scirroco, silny, ale ciepły wiatr z nad Sahary. Najbardziej deszczowym miesiącem jest listopad.

La Gomera z wylotem z Niemiec czy z Polski?

W Polskich biurach podróży La Gomera występuje raczej jako wycieczka fakultatywna z pobliskiej Teneryfy. Jeśli jednak chcielibyście zatrzymać się tu na cały pobyt, polecamy wczasy z Niemieckich biur podróży.