Mykonos to grecka wyspa, która należy do archipelagu Cyklad. Stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp w tym rejonie. Często przybywają na nią bogacze oraz światowe gwiazdy i ikony świata mody, w związku z czym znana jest z luksusu, dużej ilości barów, hoteli i dyskotek. To idealne miejsce na wakacje, gdzie zabawa toczy się do białego rana.

Mykonos

Mykonos – Grecja

Ze względu na ukształtowanie terenu oraz wspaniałe warunki przybrzeżne, Mykonos to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa i nurkowania. Na wyspie można podziwiać piękne zabytki oraz krajobrazy. W miejscowych restauracjach można spróbować potraw z ryb i owoców morza, a także typowych greckich dań. Dobrze rozwinięta baza hotelowa i rekreacyjna sprawia, że z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Na wyspie znajduje się wiele znakomitych ośrodków turystycznych, w których warto zaznać wypoczynku i dobrej zabawy. Ponadto można podziwiać liczne atrakcje turystyczne, które z pewnością przypadną każdemu turyście do gustu.

Co warto zobaczyć na Mykonos?

  •  Mykonos – stolica i      największe miasto na wyspie. Mieści się w nim wiele białych domów z      czerwonymi dachami, które tworzą wspaniały widok. Ponadto można wędrować      po wąskich uliczkach. Znajduje się tu wiele hoteli, restauracji i dyskotek.
  • Paraportiani – najbardziej      znany zabytek na wyspie. Jest to zabytkowy kościół, który składa się z      pięciu połączonych ze sobą świątyń
  • Wiatraki      –      na wyspie można odnaleźć wiele XVI-wiecznych wiatraków, które stanowią      jeden z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu.
  • Mała      Wenecja      – jest to dzielnica miasta Mykonos w której wiele z domów umieszczonych      zostało bezpośrednio na wodzie.
  • Muzeum      Archeologiczne      – bogaty zbiór kolekcji sztuki mykeńskiej. Eksponaty umieszczone w muzeum      pochodzą  z Mykonos oraz okolicznych      wysp.
  • Latarnia      Armenistis      – latarnia morska o wysokości 19 metrów, którą można odnaleźć  w północno-zachodniej części wyspy.
  • Pelikany – jedna z      największych atrakcji wyspy. Praktycznie w każdym zakątku Mykonos można      natrafić na oswojone pelikany.
  • Paradise,      Super Paradise, Platis Gialos, Ornos, Agios Stefano –      najpopularniejsze, w głównej mierze piaszczyste plaże na Mykonos.
  • Tourlos – jeden z      głównych portów na wyspie z którego można udawać się na rejsy wokół      Mykonos lub fakultatywne wycieczki.

Mykonos to idealne miejsce dla całej rodziny, a także dla osób spragnionych dobrej rozrywki. Na wyspie można uprawiać wiele rodzajów sportów, w tym nurkowanie, żeglowanie, windsurfing, trekking, jazdę na rowerze. Ponadto znajduje się tu wiele doskonałych klubów i dyskotek.

Kiedy najlepiej wybrać się na Mykonos?

Na Mykonos panuje niezwykle przyjemny klimat śródziemnomorski, dzięki czemu ponad przez ponad 300 dni w roku świeci tu słońce. Jednak najlepszym okresem na urlop będzie czas od połowy maja do początku października, gdy panują najlepsze warunki do opalania i kąpieli.

Na Mykonos z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Wczasy na Mykonos najkorzystniej jest wybrać z oferty niemieckich organizatorów, ponieważ oferują oni bezpośrednie przeloty czarterem na tę wyspę, a do tego wakacje na Mykonos z wylotem z Berlina lub innych niemieckich lotnisk są dużo tańsze niż z wylotem z Polski.