Santorini to niewielki grecki archipelag wysp, który powstał w wyniku jednej z najpotężniejszych erupcji wulkanu w historii. Dzięki temu tworzy przepiękny krajobraz, który idealnie nadaje się na wakacje All Inclusive dla całej rodziny. Na wyspach panuje niezwykle przyjazny klimat oraz wspaniałe warunki do leniwego oraz aktywnego wypoczynku.

 

Santorini

Santorini

Ten grecki archipelag wysp to wspaniałe miejsce dla miłośników fotografii. Lokalne wioski i miasteczka posiadają biało-niebieskie domki o niepowtarzalnej architekturze, a wraz z wąskimi, stromymi uliczkami tworzą niezwykłą atmosferę, typową dla baśni. Owe domki oraz wspaniałe zabytki sprawiają, że miejsce to nazywane jest perłą minojskiej cywilizacji.

Santorini mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni posiada wiele niezwykłych miejsc, które koniecznie warto zwiedzić.

 

Gdzie najlepiej wypoczywać na Santorini?

  • Oia – to najbardziej malownicze i znane miasteczko na wyspie Santorini, położone na jej północnym cyplu. Jest to miejsce pełne pięknych domków wraz z zabytkowymi monastyrami.
  • Fira – stolica wyspy z wąskimi alejkami oraz przepięknym widokiem na morze.
  • Perivolos – pokryta czarnym piaskiem plaża.
  • Kamari – najpopularniejsza plaża w archipelagu.

Oczywiście Santorini to nie tylko urokliwe miasteczka i piękne plaże. To także miejsce pełne wielu atrakcji turystycznych. To tu według legend miała znajdować się mityczna Atlantyda, która uległa zagładzie podczas erupcji wulkanicznej.

Co warto zobaczyć na Santorini?

  • Akrotiri – ruiny starożytnego miasta.
  • Mesa Vouno – pozostałości po antycznej twierdzy i miasteczku.
  • Muzeum Archeologiczne – mieści się w Firze i zawiera w sobie wiele zabytków kultury minojskiej.
  • Panagia Episkopi – kościół, którego początki datowane są na XII wiek.
  • Palea Kameni i Nea Kameni – dwie wulkaniczne wyspy mieszczące się pośrodku archipelagu.

Santorini to niezwykła wyspa, na której można między innymi zasmakować typowej kuchni dla tego regionu. W szczególności polecane są: słodkie pomidory, białe bakłażany, kapary, cukinia, potrawy ze świeżych ryb i owoców morza. Wszystko oczywiście powinno być popijane wyśmienitym winem z miejscowych winnic. 

Kiedy najlepiej jechać na Santorini?

Najlepszym okresem na wyjazd na Santorini jest okres od czerwca do końca września. Wtedy jest najcieplej, a w lipcu i sierpniu wręcz upalnie. Zwiedzać najlepiej jednak w maju, czerwcu i we wrześniu.

 

Santorini z wylotem z Niemiec, czy z Polski?

Ten grecki archipelag, a zwłaszcza malownicze miasteczko Oia, to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, najlepiej decydując się na ofertę niemieckiego biura podróży. W odróżnieniu do większości kierunków Greckich, Santorini jest zdecydowanie tańsza z wylotem z Niemiec. Wybierając wakacje z Niemiec, dostaniemy się tam lotem bezpośrednim. Z Polski natomiast jedyną opcją jest przelot na Kretę i transfer promem na Santorini, przy czym pierwszego i ostatniego dnia zazwyczaj wymagany jest nocleg na Krecie.