Taba to najbardziej wysunięte na wschód miasteczko w Egipcie. Znajduje się nieopodal granicy z Izraelem. W przeciwieństwie do wielu znanych egipskich kurortów, Taba cechuje się spokojem oraz o wiele mniejszą ilością turystów, dzięki czemu może być idealnym miejscem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, a do tego wakacje all inclusive.

Egipt - Taba

Taba, Nuweiba – Egipt

Taba przez dłuższy okres czasu nie była zbyt znana turystom i dopiero ta sytuacja zmieniła się kilka lat temu. Wcześniej zamieszkiwały ją w głównej mierze plemiona beduińskie, które do dziś można spotkać dosyć często na tym terenie. Wspaniałe plaże, rafy koralowe, krajobrazy sprawiają, iż można przeżyć w tym miejscu niezapomniany wypoczynek. Ponadto bliskość z innymi krajami sprawia, że Taba i jej okolice stały się znakomitą bazą wypadową do wyruszenia w liczne wycieczki fakultatywne. Jedno jest pewne, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Bez wątpienia ten rejon Półwyspu Synaj jest znakomitym miejscem na wypoczynek. Choć brakuje tu dużej liczby klubów, dyskotek i restauracji, to jednak można cieszyć się niezwykle udanym wypoczynkiem w jednym z nadmorskich kurortów, a także wyruszać w okoliczne wycieczki.

Taba – co warto zobaczyć?

  • Taba Heights – najbardziej      ekskluzywne i rozrywkowe miejsce w okolicy. Można znaleźć tu liczne hotele, restauracje, ośrodki sportowe oraz kluby i dyskoteki.
  • Nuweiba – jeden z      kurortów leżących nieopodal Taby nad zatoką Akaba. Składa się z portu i przystani dla jachtów oraz wielu hoteli rozsianych w okolicy.
  • Góra Synaj – miejsce, w którym według Starego Testamentu, Mojżesz otrzymał od Boga 10 Przykazań. Góra ma wysokość 2285 m n.p.m i można z niej zobaczyć fenomenalne wschody słońca.
  • Klasztor św. Katarzyny – klasztor leżący u podnóża Góry Synaj. Powstał około 530 r. p.n.e. Mieści się w nim wiele zabytków sztuki sakralnej.
  • Kolorowy Kanion –  trzeci co do wielkości kanion na świecie. Znajdują się w nim wielobarwne formacje skał wapiennych, które zostały wyrzeźbione przez wodę, wiatr i      piasek.
  • Wyspa Faraona – wspaniała wyspa z zabytkowym fortem zbudowanym przez Krzyżowców w XII wieku. Idealne miejsce do nurkowania.
  • Kair – wycieczka fakultatywna do stolicy Egiptu. Możliwość zwiedzenia w nim miedzy innymi Muzeum Egipskiego, piramid w Gizie czy słynnego Sfinksa.
  • Jerozolima – wycieczka  do Ziemi Świętej. Zwiedzanie najważniejszych miejsc w tym mieście, jak choćby  świątyni Grobu Pańskiego, Drogi Krzyżowej, Góry Oliwnej.
  • Petra (Jordania) –      fakultatywna wycieczka do fenomenalnego starożytnego miasta wykutego w skale.
  • Morze Martwe – wyjazd do najbardziej zasolonego zbiornika wodnego na świecie.

Taba to znakomite miejsce na rodzinny wyjazd, gdzie można wypoczywać na jednej z wielu pięknych plaż lub zwiedzać okoliczne historyczne zabytki. To także wspaniałe miejsce dla miłośników nurkowania, w którym można podziwiać przepiękne rafy koralowe wraz z profesjonalnym instruktorem.

Kiedy najlepiej wybrać się do Taby?

Na Półwyspie Synaj panują znakomite warunki do wypoczynku praktycznie przez cały rok, jednak w okresie letnim panują tam największe upały przekraczające 40 stopni. Dlatego najkorzystniejszym okresem na wypoczynek będzie wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień – listopad). Choć w czasie zimy temperatury wynoszą zwykle ponad 20 stopni Celsjusza, to jednak noce bywają już dość chłodne.

Taba z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Wczasy w Tabie, jak i w pozostałych egipskich kurortach, najtańsze są z wylotem z Polskiej oferty. Nad wyborem wylotu do Taba z Niemiec warto się zastanowić zazwyczaj gdy potrzebujemy lecieć na niestandardową ilość dni (5, 9, 11 dni) lub też gdy wybrany przez nas hotel jest niedostępny w ofercie Polskiej.

Porównaj ceny wakacji: Taba z Polski oraz Taba z Niemiec