Zdecydowanie wyspa Thassos to kwintesencja Grecji. Znajduje się ona zaledwie 12 kilometrów od kontynentalnej Grecji.  Jest to miejsce, w którym można zauważyć typową kulturę oraz krajobrazy, jakie kojarzą nam się z tym południowoeuropejskim krajem.  Typowe wakacje All Inclusive na tej pięknej wyspie będą znakomitą okazją do poznania greckiej kultury, historii i niezwykle pysznej kuchni.

Grecja

Grecja

Thassos nazywana jest przez wielu zielonym diamentem Morza Egejskiego. Jest to teren górzysty z dużą ilością lasów oraz sadów z drzewami oliwnymi. Niezwykle ciepły i przyjazny klimat sprzyja wędrówkom po wyspie oraz wypoczynkowi nad brzegiem morza. Obecnie jest to wyspa, która nie znajdując się w kręgu najpopularniejszych miejsc w Grecji, oferuje wszystkim turystom spokojne i ciche wakacje z dala od tłumów turystów.

Na Thassos czekają na nas liczne urokliwe miejscowości, do których warto zajrzeć będąc na wyspie.

Gdzie najlepiej wypoczywać na Thassos?

  • Thassos (Limenas) – stolica wyspy, w której można zwiedzać między innymi ruiny świątyni, antyczny teatr oraz ważne muzeum archeologiczne.
  • Makryammos – w tej niewielkiej miejscowości można podziwiać najdłuższą i najpiękniejszą plażę na całej wyspie.
  • Limenaria – niewielki kurort z malowniczymi domkami i pięknymi plażami.
  • Theologos – dawna stolica wyspy, która stanowiła kiedyś jedną z największych pirackich baz na całym Morzu Śródziemnym.

Thassos ponadto zawiera w sobie wiele interesujących miejsc i zabytków, które powinny być warte naszej uwagi.

Co warto zobaczyć na Thassos?

  • Klasztor Archanioła Michała – XII-wieczna świątynia, w której znajdują się ważne dla Greków relikwie.
  • Góry Ypsari – miejsce pełne dawnych kamieniołomów marmuru oraz szlaków górskich.
  • Alyki – ruiny starożytnego miasta.
  • Starożytne Thassos – pozostałości po największej starożytnej kolonii na wyspie.
  • Potamia, Rachoni, Kastro – urokliwe i zabytkowe wioski.
  • Droga ponad Theologos – pozostałości po starożytnej drodze w górach wraz z zabytkowym kamiennym mostem.

Bez wątpienia Thassos to miejsce, w którym można postawić zarówno na leniwy wypoczynek, jak i na aktywność. Znajduje się tu wiele szlaków górskich, ścieżek rowerowych. Ponadto to znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych, nurkowania, czy choćby rejsów wokół głównej wyspy.

Kiedy najlepiej jechać na Thassos?

Najlepszym okresem na wyjazd na Thassos  jest okres od czerwca do połowy września. Wtedy jest najcieplej, a w lipcu i sierpniu wręcz upalnie. Zwiedzać najlepiej jednak w maju, czerwcu i we wrześniu.

Thassos z wylotem z Niemiec, czy z Polski?

Grecja kontynentalna oraz większość bardziej popularnych wysp greckich, a tym samym Thassos, z oferty niemieckich biur podróży zazwyczaj kosztuje drożej niż z wylotem z polskich organizatorów, dlatego też polecamy raczej tańsze wyloty z Polski.