Teneryfa

Teneryfa

Teneryfa to hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, która oferuje wspaniałe wczasy w kurortach Puerto de la Cruz, Playa de las Americas, Costa Adeje, zwłaszcza w formie All Inclusive, znakomitą pogodę przez cały rok oraz mnóstwo atrakcji.

 

Ta największa z Wysp Kanaryjskichleży na Oceanie Atlantyckim. Obecnie stanowi jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Teneryfa to miejsce pełne kontrastów, gdzie południe wyspy jest cieplejsze, jednak bardziej ubogie w roślinność, a północ, mimo że jest chłodniejsza, eksploduje bogactwem zieleni.

Teneryfa jest także wyjątkowa za względu na czarne plaże, z których można korzystać, będąc w jednym z hoteli  znajdujących się na wyspie.

Gdzie warto wypoczywać na Teneryfie?

  • Puerto de la Cruz – mieści się po północnej stronie Teneryfy i stanowi dobry punkt wyprawowy do wycieczek fakultatywnych.
  • Playa de las Americas – popularny i tętniącym życiem ośrodek turystyczny, znajdujący się na południu Teneryfy.
  • Costa Adeje – idealne miejsce na rodzinne wakacje. Wiele piaszczystych plaż oraz pól golfowych.

Na Teneryfie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie pośród licznych wycieczek fakultatywnych, jednak urokliwe zakątki Teneryfy najwygodniej zwiedzać wynajętym samochodem, własnym tempem.

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

  • Loro Park – park zoobotaniczny ze zwierzętami takimi jak: orki, delfiny, papugi, aligatory, czy tygrysy.
  • Jungle Park – dżungla mająca ponad 7,5 hektara powierzchni, w której spotkać można ponad 500 gatunków zwierząt.
  • Piramidy w Guimar.
  • Icod de los Vinos – małe miasteczko z najstarszą 300-letnią draceną świata, znane także ze słynnych upraw winorośli.
  • Wulkan Teide –  najwyższy szczyt Hiszpanii.
  • Los Gigantes – ogromne klify schodzące wprost do morza.
  • Siam Park – park wodny w Playa da las Americas.

 

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek wyspa daje sporo możliwości począwszy od sportów wodnych, takich jak: nurkowanie, kitesurfing, windsurfing, pływanie na żaglówkach i katamaranach, po trekking, alpinizm czy kolarstwo. Znajduje się tutaj także wiele baz nurkowych, a czysta i przejrzysta woda daje możliwość podziwiania podwodnego życia (żółwie na El Puertito), odkrywania zatopionych wraków np. Condesito, czy zwiedzania podwodnych grot.

Kiedy jechać na Teneryfę?

Wyspy Kanaryjskie to jedna z nielicznych bliskich nam całorocznych kierunków wakacyjnych. Tu klimat jest łagodny przez cały rok. Zima jest łagodna i temperatury utrzymują się tu zazwyczaj w przedziale 20-23°C. Od czerwca do września wieje scirroco, silny ale bardzo ciepły wiatr z nad Sahary i jest to na Teneryfie najlepszy miesiąc na kitesurfing i windsurfing. Najbardziej deszczowym miesiącem jest listopad. Dodatkowo Teneryfa dzieli się na część północną – mokrą (Puerto De La Cruz, oraz południową – suchą (Playa De Las Americas, Costa Adeje). Jeśli naszym celem jest plażowanie to w miesiącach zimowych polecamy raczej unikać hoteli w północnej części wyspy.

Teneryfa z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Choć Hiszpania zazwyczaj wychodzi korzystniej z wylotami z Niemiec, to ostatnio ceny z wylotem na Teneryfę z Niemiec i z Polski zrównały się. Jednak w okresie polskiego długiego weekendu majowego, oraz innych świąt, nie pokrywających się z niemieckim kalendarzem świątecznym, zdecydowanie korzystniej jest lecieć na Wyspy Kanaryjskie z Niemiec. Różnice wtedy potrafią wynieść nawet 40%. Decydując się na wakacje na Teneryfie, można z Niemiec wybrać się na niestandardową ilość dni – 9, 11 lub 12 dni.