Zakyntos to grecka wyspa położona na Morzu Jońskim. Zamieszkiwana przez około 40 tysięcy mieszkańców, wyspa znana jest z przepięknych piaszczystych plaż, ukrytych zatoczek oraz przede wszystkim z miejsc lęgowych słynnych żółwi morskich Caretta Caretta. To idealne miejsce na wczasy All inclusive wraz z całą rodziną!

Zakynthos - zatoka wraku

Zakynthos – zatoka wraku

Zakyntos słynie z wielu pięknych miejsc, które są idealne zarówno do morskich jak i słonecznych kąpieli. To także miejsce, gdzie można wypróbować liczne sporty wodne lub po prostu wędrować po ścieżkach nadmorskich, które prowadzą do wspaniałych punktów widokowych. Szmaragdowe morze oraz błękitne niebo, to idealne połączenie, które koniecznie warto zobaczyć.

Na tej malutkiej wyspie znajduje się kilka mniejszych lub większych miasteczek.

Gdzie warto wypoczywać na Zakynthos?

 • Laganas – główny punkt turystyczny na wyspie, pełen dyskotek, restauracji i hoteli.
 • Zakintos – stolica i największe miasto na wyspie, w której można podziwiać między innymi katedrę św. Dionizosa oraz ruiny twierdzy weneckiej.
 • Tsilivi – zatoka z długą, piaszczystą plażą – dobre miejsce na rodzinne wczasy
 • Argassi – miejscowość wypoczynkowa nieopodal stolicy wyspy, dobry punkt wypadowy
 • Kalamaki – świetne miejsce na pobyt z dziećmi, z powodu łagodnie opadającej do morza, piaszczystej plaży
 • Alikanas – niewielka miejscowość z piękną kilkukilometrową piaszczystą plażą.

Oczywiście największymi atrakcjami na wyspie są jej naturalne cuda przyrody, z których koniecznie trzeba zobaczyć:

Co warto zobaczyć na Zakynthos?

 • Zatoka wraku – jedna z najpiękniejszych plaż na świecie z krystalicznie czystą wodą i białymi piaszczystymi plażami.
 • Błękitne groty Skinari – jedno z najpiękniejszych miejsc an wyspie, ze wspaniałymi grotami skalnymi u podnóża nadmorskich klifów.
 • Gerakas – plaża, na której swe miejsca lęgowe mają morskie żółwie z gatunku Caretta Caretta. To idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi.
 • Półwysep Keri – wspaniałe miejsce z niesamowitym punktem widokowym.
 • Plaża Xigia – wspaniałe miejsce wraz z naturalnymi źródłami siarki, które czynią z niej rewelacyjny otwarty ośrodek Spa.
 • Kefalonia – malownicza wyspa położona w bliskiej odległości od Zakynthos

Zdecydowanie Zakintos to jedno z miejsc, które koniecznie warto zobaczyć. Oprócz typowych wędrówek wzdłuż plaży, kąpieli morskich i słonecznych, można na miejscu skorzystać z nurkowania, rejsów morskich, czy choćby jazdy skuterami wodnymi. Widok miejscowych żółwi morskich będzie niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych.


Kiedy najlepiej jechać na Zakynthos?

Najlepszym okresem na wyjazd na Zakynthos jest okres od czerwca do połowy września. Wtedy jest najcieplej, a w lipcu i sierpniu wręcz upalnie. Grecję zwiedzać najlepiej jednak w maju, czerwcu i we wrześniu, dzięki czemu uniknie się palącego niemiłosiernie słońca.

 

Zakynthos z wylotem z Niemiec, czy z Polski?

Grecja kontynentalna oraz większość bardziej popularnych wysp greckich, a tym samym Zakynthos, z oferty niemieckich biur podróży zazwyczaj kosztuje drożej niż z wylotem z polskich organizatorów, dlatego też polecamy raczej tańsze wyloty z Polski.