Zanzibar to autonomia podlegająca pod Tanzanię, która znajduje się u wybrzeży Afryki Wschodniej. Składa się z dwóch wysp Unguji i Pemby. To miejsce, w którym krzyżują się ze sobą cztery różne kultury: afrykańska, hinduska, arabska i europejska. Dzięki temu Zanzibar zyskał niezwykły klimat, a mozaika różnych kultur sprawia, że wczasy w tym rejonie będą niezapomniane.

Zanzibar z Nimiec

Plaże Zanzibaru

Zanzibar stanowi znakomite miejsce dla miłośników sportów wodnych, w tym nurkowania, snoorkowania, wędkowania i kitesurfingu. Ponadto znakomite warunki na miejscowych plażach predysponują do błogiego wypoczynku w słońcu i nad krystalicznie czystymi i ciepłymi wodami. Można tu odkrywać różne elementy lokalnej kultury oraz historii. Warto dodać, że Zanzibar nazywany jest wyspą przypraw, a w tym miejscu narodziła się legenda muzyki pop – Freddie Mercury.

Co warto zobaczyć na Zanzibarze?

  • Stone Town – najstarsza część Zanzibaru, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce, w którym najlepiej widać      charakterystyczną mieszankę tradycji i architektury wszystkich kultur na wyspie.
  • Prison Island –  Więzienna Wyspa. Jej nazwa pochodzi od zbudowanego w XIX wieku więzienia, w którym przetrzymywano niewolników. Dziś zdecydowanie najważniejszą atrakcją na wyspie są gigantyczne żółwie Aldabra.
  • Zanzibarskie Zoo – niepowtarzalna okazja do zobaczenia wielu okazów dzikiej przyrody z bliska. Idealny pomysł na wycieczkę z dziećmi.
  • Motylarium – wyjątkowe miejsce, w którym można z bliska poobserwować setki gatunków motyli.
  • Park Narodowy Jozani – jest to największy obszar leśny na Zanzibarze. Jest on domem dla wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt, w tym dla zagrożonych małp z gatunku gereza ruda.
  • Spice Tour – na wyspie można skorzystać z okazji do wzięcia udziału w wyprawie po lokalnych plantacjach przypraw, z których słynie właśnie Zanzibar.
  • Pałac Maruhubi sułtana Barghasha – ruiny pałacu, w którym znajdował się okazały harem dla 99 żon sułtana.
  • Nungwi – niewielka rybacka wioska na wyspie, która jest jednym z najpopularniejszych miejsc na wypoczynek na plaży lub zakosztowanie rozrywki w barach i restauracjach.

 

Zanzibar to miejsce, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Obok wielu wspaniałych plaż oraz ośrodków turystycznych, w których można wygrzewać się na słońcu lub  uprawiać sporty wodne, na wyspie można znaleźć wiele atrakcji związanych z lokalną kulturą oraz przyrodą.

Pobyt na Zanzibarze bardzo często jest łączony z safari w Tanzanii, która podczas wielkiej migracji zwierząt jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do obserwowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

 

 

Kiedy najlepiej lecieć na Zanzibar?

W Zanzibarze panują idealne warunki temperaturowe na wypoczynek przez cały rok, jednak okres pobytu zależy od celu naszej wizyty.
Jeśli chcecie wybrać się na plaże Zanzibaru leżeć na plaży, to należy raczej unikać okresu od marca do maja (większa pora deszczowa) i od listopada do grudnia (mniejsza pora deszczowa).

Jeśli celem wyjazdu jest Safari w Tanzanii i obserwowanie wielkiej migracji zwierząt, to najlepiej pojechać na Zanzibar zaraz przed lub po porze deszczowej.

Na kitesurfing na Zanzibarze najlepiej pojechać od połowy czerwca do połowy października, oraz od końca grudnia do połowy marca.

Na Zanzibar z wylotem z Niemiec czy z Polski?

Choć Zanzibar nie jest kierunkiem tanim, to zdecydowanie warto wybrać się na Zanzibar taniej z wylotem z Niemiec. Choć ostatnio po otwarciu lotów rejsowych z Warszawy liniami Qatar Airways i Emirates, można znaleźć także dość ciekawe oferty z Polski.

Porównaj ceny Zanzibaru z Niemiec i z Polski:

Zanzibar z Polski
Zanzibar z Niemiec